REKLAMA
Znaleziono 1659 wyników
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)inwestycja
Pokaż inwestycję
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)
Gorlice, Przemysłowa 7
Port Czystej Energii w Gdańsku oficjalnie otwarty [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Port Czystej Energii w Gdańsku oficjalnie otwarty [FILMY]
24 marca oficjalnie otwarto gdański ITPOK – instalację termicznego przekształcania odpadów komunalnych, Port Czystej Energii. W ciągu roku przekształcać będzie termicznie 160 000 ton nienadających się do recyklingu odpadów komunalnych.
[śląskie] Mniejsza spalarnia śmieci w Metropolii Silesia, bo ubywa mieszkańcówartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Mniejsza spalarnia śmieci w Metropolii Silesia, bo ubywa mieszkańców
Metropolia ,,Silesia" nie potrzebuje zakładu termicznego przekształcania odpadów na 500 tysięcy ton,...
Warszawska Wytwórnia Energii inwestycja
Pokaż inwestycję
Warszawska Wytwórnia Energii
Warszawa, Zabraniecka 2
firma
Pokaż firmę
Zakład Wielobranżowy ŁAD Marek Buchnajzer
Tymianek, Tymianek 20
W Krakowie kosztem 245 mln zł uruchomiono Zakład Recyklingu Tworzyw Sztucznych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie kosztem 245 mln zł uruchomiono Zakład Recyklingu Tworzyw Sztucznych [FILM]
W rejonie ulic Igołomskiej i Cementowej, na terenie poprzemysłowym Nowej Huty, powstaje Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych. 30 września nastąpiło otwarcie Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych, a zarazem zakończenie I etapu realizacji tej inwestycji.
W Olsztynie dobiega końca budowa dużej, nowoczesnej biogazowni komunalnej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Olsztynie dobiega końca budowa dużej, nowoczesnej biogazowni komunalnej [FILM]
W Olsztynie trwa budowa nowoczesnej biogazowni, która ma szansę stać się kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju regionu. Inwestycja wpisuje się w ogólnopolski trend dążenia do większej niezależności energetycznej oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, a jej znaczenie wykracza daleko poza samą stolicę województwa warmińsko-mazurskiego.
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańsku
Miasto Gdańsk zrealizuje kolejne zielone inwestycje. Po pierwsze – budowę bioelektrociepłowni, czyli instalacji do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z bioodpadów w zamkniętym procesie. Po drugie – realizację drugiego etapu rekultywacji kwatery składowania odpadów. Oba przedsięwzięcia pozwolą znacząco ograniczyć uciążliwości zapachowe, poprawić efektywność zagospodarowania odpadów oraz zwiększyć niezależność energetyczną zakładu. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w 2025 roku. Będą kosztować łącznie blisko 190 mln zł.
Mo-BRUK za 165 mln złotych rozbuduje i zmodernizuje zakład przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsachartykuł
Pokaż artykuł
Mo-BRUK za 165 mln złotych rozbuduje i zmodernizuje zakład przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsach
Łącznie 83,8 mln zł dotacji i pożyczek trafi do spółki Mo-BRUK z przeznaczeniem na modernizację i rozbudowę linii termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsach, w województwie świętokrzyskim. Pozwoli to zwiększyć wydajność całej – funkcjonującej instalacji i przetwarzać rocznie docelowo około 25 tysięcy ton odpadów niebezpiecznych poddając je odzyskowi.
W Olsztynie trwa budowa dużej, nowoczesnej biogazowni komunalnej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Olsztynie trwa budowa dużej, nowoczesnej biogazowni komunalnej [FILM]
W Olsztynie trwa budowa nowoczesnej biogazowni, która ma szansę stać się kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju regionu. Inwestycja wpisuje się w ogólnopolski trend dążenia do większej niezależności energetycznej oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, a jej znaczenie wykracza daleko poza samą stolicę województwa warmińsko-mazurskiego.
[Poznań] Spalarnia śmieci ma wykonawcęartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Spalarnia śmieci ma wykonawcę
Przetarg na budowę spalarni w Poznaniu ostatecznie rozstrzygnięty. KIO oddaliła odwołania oferentów...
Mieszkańcy gminy Długołęka nie chcą przetwórni odpadów.  Obawiają się 640 ton śmieci dziennieartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy gminy Długołęka nie chcą przetwórni odpadów. Obawiają się 640 ton śmieci dziennie
Geotrans zamierza wybudować w Bielawie przetwórnię, w której ma przetwarzać każdego dnia funkcjonowa...
Nowa inwestycja firmy EMKA S.A. i nowe miejsca pracy w Słupskiej SSE w Redzikowie artykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja firmy EMKA S.A. i nowe miejsca pracy w Słupskiej SSE w Redzikowie
EMKA S.A. to polska firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w odbiorze, transporcie i unieszkodliwianiu odpadów medycznych. Obecnie trwa ostatni etap budowy nowoczesnej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, która powstaje w Gminie Redzikowo na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Kraków stawia na recykling. Grupa NDI wybuduje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadówartykuł
Pokaż artykuł
Kraków stawia na recykling. Grupa NDI wybuduje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów
Nowa inwestycja w Krakowie czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, to część szerszego projektu – Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych, realizowanego na terenie dawnej Huty im. T. Sendzimira. Za budowę odpowiada Grupa NDI, która podpisała właśnie kontrakt z inwestorem, Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Krakowie.
[Poznań] Spalarnia Odpadów (Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Spalarnia Odpadów (Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych)
Poznań, Nowe Miasto
Za ponad 1,66 miliarda złotych trwa rozbudowa spalarni śmieci Warszawa Targówek [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 1,66 miliarda złotych trwa rozbudowa spalarni śmieci Warszawa Targówek [FILM]
Na warszawskim Targówku, przy ul. Zabranieckiej trwa rozbudowa Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Od kilku tygodni trwają roboty wykończeniowe i prace technologiczne.
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemiiartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemii
QEMETICA, międzynarodowa grupa chemiczna z polskim kapitałem, podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biznesu solnego na rzecz międzynarodowej firmy solno-nawozowej K+S. Wartość transakcji ma wynieść ok. 1,5 – 1,6 mld zł. Środki pozyskane ze sprzedaży QEMETICA przeznaczy na wzmocnienie pozycji finansowej Grupy oraz wsparcie dalszego rozwoju. Spółka uruchamia nowy segment działalności – Resource Recovery, którego głównym celem będzie wykorzystanie odpadów jako źródła energii. W połączeniu z międzynarodową ekspansją biznesu ma to wzmocnić odporność Grupy na wysokie ceny energii w Europie i zwiększyć jej konkurencyjność.
Na Targówku w Warszawie powstanie za blisko 1,67 miliarda złotych największa spalarnia w Polsce [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Targówku w Warszawie powstanie za blisko 1,67 miliarda złotych największa spalarnia w Polsce [WIZUALIZACJA]
Miejska spółka MPO podpisała umowę na rozbudowę Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnyc...
Zakład recyklingu odpadów betonowychinwestycja
Pokaż inwestycję
Zakład recyklingu odpadów betonowych
Dąbrowa Górnicza, Roździeńskiego 14
Centrum Zielonej Transformacji Opolainwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Zielonej Transformacji Opola
Opole, Podmiejska 69
REKLAMA